پایگاه خبری جازموریان

کهنوج، رودبارجنوب، قلعه گنج، منوجان، فاریاب

سوغات گرانبها و شیرین سردار شهید و عزیز به جنوب کرمان و شرق

  • ۲۳۵۰

سوغات گرانبها و شیرین سردار شهید و عزیز به جنوب کرمان و شرق

🔻 به گزارش کنارصندل، "خداداد مارانی" یکی از همرزمان و همسنگران سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت : سال ۶۸ بود که لشکر ۴۱ ثارالله در کرمان مستقر شد و با توجه به وضعیت خاص امنیتی که در منطقه جنوب شرق بود، جنوب کرمان و شرق کشور به عنوان دهلیزی است که سرریز همه شرارات ها، منطقه را تحت تاثیر قرار داده بود.

🔻این رزمنده ۸ سال دفاع مقدس بیان کرد: بعد از دریافت گزارشات، رهبری حاج قاسم را خواستند و انگشتری اش را به ایشان هدیه دادند و ازش خواستند که امنیت مردم را تامین کند و رهبری همچنین تاکید کرده بودند که قطره خونی از فردی به زمین ریخته نشود.

🔻وی امنیت جنوب کرمان و شرق کشور را مرهون تلاش‌های حاج قاسم سلیمانی دانست و افزود:حاج قاسم از من خواست یک محلی را برای استقرار قرارگاه و لشکر ۴۱ ثارالله در نظر بگیریم و ما چند ساختمان از کشت صنعت را تجهیز کردیم و و همچنین محلی را در زهکلوت و چاه حسن برای استقرار ادوات تعیین و آماده کردیم.

🔻این همرزم حاج قاسم بیان کرد: حاج قاسم دستور دادند که نامه‌ای به سران طوایف بزنید و ما این کار را انجام دادیم و همه را یک جا جمع کردیم و سردار با زبانی شیوا، بلیغ و جذاب با آن‌ها صحبت کرد و از سران طوایف خواست تا اینکه همه افرادی را که در ناامنی منطقه نقش دارند با اسحله‌هایشان بیایند.

🔻سران طوایف با کسانی که در ناامنی‌ها نقش داشتند با سلاح هایشان گروه گروه آمدند و سلاح‌های خودشان را تحویل می‌دادند و در همان لحظه تامین بهشان داده می‌شد 

🔻این همسنگر حاج قاسم با بیان خاطره‌ای از حضور حاج قاسم در جنوب کرمان افزود: یک روزی در محل کشت و صنعت جیرفت و یا همان محل اسقرار قرارگاه نشسته بودیم حاج قاسم صدایم کرد گفت: امکان دارد به طرف قلعه گنج برویم. گفتم بله. دوستی داشتیم بنام مراد کرمی که نقش خوبی در تامین امنیت داشت و وقتی به خانه آمدم دیدم منزل ما است. بهش گفتم می‌خواهیم پیش حاج قاسم برویم قبول کرد. وقتی شروع کرد به صحبت کردن نزدیک به دو ساعت طول کشید و می‌گفت: من هنوز کارم شروع شده است سردار با عطوفت و زیبایی بهش گفت: فردا تا عصر هر چه دوست داشتی صحبت بکن و توضیح بده من همراهت هستم.

🔻وی ادامه داد: صبح روز بعد با هلی کوپتر راهی قلعه گنج شدیم و وقتی رسیدیم دیدیم مراد نزدیک به ۱۲ گوسفند، گاو و شتر را ذبح و برای ۴۰۰ نفر تدارک دیده است. حاج قاسم ازش سوال کرد برای چه این کار را انجام دادی؟ پاسخ داد من به یُمن اینکه شما می‌آیید همه کسانی را که در منطقه ناامنی می‌کنند دعوت کردم که بیایند هم نهار بخورند و هم تامین بگیرند که حاج قاسم گفت: «اگر مثل مراد چهار نفر داشتم مجبور نبودیم چندین ماه در منطقه وقت صرف کنیم و واقعا مراد کسی است تا کنون علم انقلاب را زمین نگذاشته است.

🔻وی با تاسف گفت: بله این است حکایت هدیه دادن انگشتری حضرت آقا به حاج قاسم و امنیت به عنوان سوغات گرانبها و شیرین سردار شهید و عزیز به جنوب کرمان و شرق

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی