پایگاه خبری جازموریان

کهنوج، رودبارجنوب، قلعه گنج، منوجان، فاریاب

در فراموشی هلیل، قافیه را باخته ایم

  • ۵۸۲

در فراموشی هلیل، قافیه را باخته ایم
انتقال اب سرشاخه های هلیل رود به کرمان موضوعی است که نباید از سوی مردم و سیاسیون جنوب کرمان فراموش شود.
🔸کمتر کسی است که نداند هلیل شناسنامه جنوب کرمان است و اگر نابود شود سخت قافیه را باخته ایم.
🔸چندی پیش فشار افکار عمومی در پی نشر کلیپ سخنان سردار دلها مبنی بر مخالفت با انتقال اب سرشاخه های هلیل به کرمان موجب موجی از وحدت در منطقه شد و همه مردم منطقه خواستار جلوگیری از اجرای این پروژه کمر شکن و نابود گر شدند.
🔸اما دیری نپایید که با وعده های برخی مسوولان و یا به اصطلاحی با کوتاه امدن انها از این موضوع، کم کم فریاد مردم هم خاموش شد.
🔸نگارنده معتقدم که حاکمیت استان و وزارت نیرو بصورت چراغ خاموش داستان انتقال اب را ادامه می دهند و  مردم رنجدیده جنوب که حیاتشان در خطر است باید هلیل را با فریاد خود زنده کنند.
🔸بدون شک و نظر به بی عدالتی محض متولیان امر استان در تمامی دولت های گذشته نسبت به جنوب کرمان نباید به این موضوع دلخوش بود که انها انتقال اب را فراموش کرده اند.
🔸یقینا فراموش کردن این موضوع از سوی مردم جنوب کرمان ضربه مهلک و جبران ناپذیری به حیات این منطقه است که می طلبد مردم جنوب کرمان در این رابطه فریاد عدالت خواهی سر دهند.
🔸متاسفانه اکثریت سیاسیون بی عرضه چپ و راست جنوب کرمان با سرسپردگی محض در راستای حفظ منافع مادی و سیاسی خود نسبت به این موضوع خفه خون گرفته اند و به نوعی مردم این دیار را در مقابل منافع خود فروخته اند.
🔸تاریخ خیانت سیاسیون بی عرضه جنوب کرمان را فراموش نخواهد کرد و این لکه ننگی در دوران سیاسی و مدیریتی انهاست.
🔸بدیهی است مردم ولایتمدار جنوب کرمان باید با مطالبه گری بحق و رساندن فریاد خود به مسوولان تراز اول کشور از حقوق خود دفاع کنند زیرا از متولیان امر و سیاسیون بی عرضه جنوب کرمان آبی گرم نخواهد شد.
🔸امید روزی را شاهد باشیم که مردم دیار مهربانی جنوب کرمان دغدغه انتقال اب سرشاخه های هلیل به کرمان را نداشته باشند و در ارامش زندگی کنند، چرا که انتقال اب تیشه به ریشه جنوب کرمان است و اجرای این پروژه نابودی بی چون و چرای این منطقه را رقم خواهد زد.
✍️بهروز محمدی مدیر مسوول نشریه منطقه ای استدلال
منتشر شده در شماره 179
سه شنبه 7 اردیبهشت 1400

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی